Ekspres Senseo – dlaczego warto go mieć

      Możliwość komentowania Ekspres Senseo – dlaczego warto go mieć została wyłączona

Ekspres przelewowy i ekspres Senseo

Smak kawy parzonej ,,po turecku” oraz tej, którą daje ekspres Senseo czy ekspres przelewowy znacząco się od siebie różni. Dzieje się tak dlatego, gdyż działanie ekspresu polega na przepuszczaniu wody przez ziarna kawy pod wysokim ciśnieniem. Sprawia to, że kawa jest pozbawiona fusów, dzięki czemu można pić ją bez obaw, że niechciane pozostałości dostaną się do przełyku. Ponadto fusy, które leżą na dnie kubka kilkanaście minut, przenikają do napoju i negatywnie wpływają na smak. Ekspres ciśnieniowy tworzy na wierzchu kawy charakterystyczną piankę. Znacząco ubogaca to walory smakowe, co daje więcej przyjemności z degustacji i jest znakiem wysokiej jakości.

Ekspres ciśnieniowy

Najbardziej popularnym napojem robionym przez ekspres do kawy jest espresso. Ma on bardzo intensywny smak i aromat oraz służy jako podstawa do kaw mlecznych tj. Latte Macchiato. W zależności od ekspresu, mleko do kawy jest spieniane automatycznie lub za pomocą specjalnej dyszy. Poza tym, ważne jest regularne czyszczenie ekspresu. Nowsze urządzenia tego typu posiadają filtr wody, który zapobiega powstawaniu kamiennego osadu. Dzięki temu, osad nie miesza się ze smakiem kawy, co sprawia, że jest smaczniejsza. Oprócz tego, posiadają one blok zaparzający, który można łatwo wyjąć i wyczyścić.

Wygodny i niedrogi ekspres Senseo

Dla osób z ograniczonym budżetem, dobrym rozwiązaniem jest kupno ekspresu Senseo. Jego zaletą jest łatwość obsługi, ponieważ przez naciśnięcie jednego przycisku, można wypełnić kawą 2 filiżanki, utrzymując równocześnie odpowiednią temperaturę. Ekspres przeciska ziarna kawy pod ciśnieniem 3 barów. Jest to ciśnienie dużo mniejsze od droższych ekspresów używanych w kawiarni. Większość ludzi nie ma aż tak wygórowanych smakowych oczekiwań, dlatego ekspres Senseo jest dla nich dobrą alternatywą. Działanie tego urządzenia polega na parzeniu kawy za pomocą saszetek. Saszetki są wypełnione najwyższej jakości mieszanką kaw. Każda z mieszanek posiada charakterystyczną nutę smakową, dzięki czemu można dopasować je do indywidualnych wymagań każdego użytkownika. Co ciekawe, taki ekspres zaparzy również herbatę. W sprzedaży dostępne są najróżniejsze herbaty świata w saszetkach do ekspresu.

W dzisiejszych czasach, istnieje możliwość zakupienia własnego egzemplarza ekspresu do kawy – używanego lub fabrycznie nowego. Można to zrobić wygodnie przez sklep internetowy agd, który nie wymaga wyjścia z domu. W przypadku kupna online, łatwo sprawdzić czy produkt jest dostępny, dzięki czemu unika się chodzenia do sklepu i niepotrzebnych rozczarowań.