Cichy blender – na co zwracać uwagę przy wyborze

      Możliwość komentowania Cichy blender – na co zwracać uwagę przy wyborze została wyłączona

Cichy blender ręczny i kielichowy

Drobne AGD jest niezbędnym elementem wyposażenia każdej kuchni. Ułatwia nie tylko przygotowywanie posiłków, ale pomaga także zaoszczędzić sporo czasu i energii. Jednym z popularniejszych tego typu sprzętów jest blender. Na rynku istnieją dwa rodzaje tych urządzeń, mianowicie jest to blender ręczny i blender kielichowy. Z reguły wybieramy ten drugi model, gdyż jest on o wiele wszechstronniejszy i bardziej komfortowy w użytkowaniu. Na co więc zwrócić uwagę wybierając cichy blender?

Na co zwrócić uwagę wybierając blender

Zatem podjęliśmy decyzję o zakupie blendera. Jednak kluczowym pytaniem jakie się pojawia, jest to, na co zwrócić uwagę przy jego wyborze. Na pewno mamy określone wymagania co do tego urządzenia, a każde z nich charakteryzuje się odmienną specyfikacją techniczną. Oprócz tego urządzenia te mogą posiadać szereg funkcji dodatkowych, które znacznie podniosą komfort jego użytkowania. Wybierając więc blender kielichowy, warto zwrócić uwagę na:

  • wymienność końcówek – tego typu maszyna to przede wszystkim uniwersalność. Warto więc zwrócić uwagę na to, czy wymienne końcówki i noże dostosowane są do produktów, które chcemy rozdrabiać
  • regulacja rozdrobnienia składników – dzięki temu dopasujemy stopień grubości krojenia i siekania produktów
  • regulacja prędkości – umożliwi ona dopasowanie się blendera do różnego typu pokarmów, niezależnie od tego czy są one twarde czy miękkie
  • moc – w tym wypadku im większa moc urządzenia, tym szybciej i wydajniej będzie ono pracowało
  • głośność urządzenia – dla wielu z nas jest to niezwykle istotny parametr. Ważne jest by blender zbytnio nie hałasował podczas swojej pracy, co może prowadzić do dyskomfortu nie tylko użytkownika, ale także innych domowników. Istotne jest by wybrać cichy blender, który będzie wydajnie pracował.
  • pojemność kielicha – powinniśmy dobrać ją do indywidualnych potrzeb. Jeśli gotujemy dla całej rodziny, warto wybrać jak największą pojemność.

Wiadomo, że blendery z wyższej półki mogą nas sporo kosztować. Warto wówczas sprawdzić co możne nam zaoferować outlet AGD. Często trafiają tam produkty, których jedynym uszkodzeniem jest drobna rysa, a możemy je nabyć za pół ceny. Płaci się także za opakowanie. W outletach bywają produkty bez kartonów. Czy jednak potrzebne są nam koniecznie pudełka i wypełniacze do kartonów? Obniżona cena rekompensuje te małe niedogodności.